Sladix5 chutná jako cukr, ale není to cukr a je bez kalorií

Napsala Jana, doba čtení: 2 minuty

Pokud jste se někdy pokoušeli upéct něco sladkého, ale zároveň také zdravého, určitě mi dáte zapravdu, že to není vůbec jednoduché. Cukr má v dezertech své opodstatnění, ale zdaleka nemusí být všude. Ve většině případů se dá nahradit bezkalorickým sladidlem, díky čemuž tak můžete výrazně snížit kalorickou hodnotu jakéhokoli dezertu. A právě jedno bezkalorické sladidlo pro vás máme. Jmenuje se Sladix5 a chutná jako cukr. Opravdu. Sladí však 5x víc, takže na doslazení jej stačí jen nepatrné množství.

Jana a Sladix

Nekalorické sladidlo bez umělého ocásku

Chutě na sladké umí být někdy pěkně mučivé! Mám moc ráda sladké a vyzkoušela jsem nespočet náhražek cukru, ale nikdy jsem s výsledným pokrmem nebyla spokojená. 

Zkoušela jsem stévii, sladké kapky, které se prodávají ve fitness obchodech, sladké proteiny, ale to prostě nebylo ono. Navíc u stévie a sladkých kapek jsem cítila nepříjemný umělý ocásek, takže jsem pak raději ani nepekla. A když už jsem pekla, tak s cukrem, a to jenom při zvláštních příležitostech, jako byly narozeniny nebo návštěvy. Jenomže jednoho dne se mi do rukou dostal náš klenot Sladix5, který jsme celé ty roky dodávali do nemocnic pro pacienty s cukrovkou.

Jaké další překvapení pak pro mě bylo, když jsem zjistila, že nemá ten nenáviděný „ocásek“ na konci!

Jana a Sladix

Co je to Sladix5?

Sladix5 je 5 x sladší než cukr, chutná stejně jako cukr a neucítíte v něm žádné pachutě či umělý „ocásek“. Navíc nemá kalorie.

Sladix5 vyrábíme vlastním patentovaným výrobním procesem. Výchozí surovinou je cukr, který přetváříme na bezkalorické sladidlo.    

Koupit Sladix5

Chutná jako cukr, ale je bez kalorií

Tohle byl moment, kdy to všechno začalo. Láska jako trám. V tom okamžiku jsem zjistila, že nic není ztraceno! Že si nemusím nechat zacházet chuť na sladké. Že můžu péct a vařit zdravě nebo zdravěji.

Je totiž jasné, že když si dáte věneček z odpalovaného těsta plněný krémem, tak takový dezert nemůže být dietní. Může být však dietnější. Na co přijímat zbytečné kalorie z cukru, když se dá nahradit něčím nekalorickým? Notabene, když to na chuti ani nepoznáte?

Se Sladixem se toho dá upéct tolik! No uznejte, věřili byste, že právě v takovém dortu není cukr, ale chutná stejně, jako by tam byl? 

Jana a Sladix
 

Stejně tak jako to nepoznáte z obrázku, nepoznáte to ani na chuti.

Jana a Sladix

Sladidlo vhodné při hubnutí a cukrovce

Sladix5 je tedy skvělý pro každého, kdo si hlídá váhu, ale přesto chce mlsat a samozřejmě pro diabetiky. 

Zrovna nedávno jsem dezert slazený Sladixem pekla. Byl to dort pro moji neteř, která oslavila své šesté narozeniny a přála si čokoládový dort. 

Protože jsem chtěla, aby si i moje babička, která má cukrovku, mohla také dát kousek dortu, rozhodla jsem se krém osladit Sladixem. Sladix5 má totiž nízký glykemický index a je vhodný právě pro diabetiky, proto jej od nás zdravotnická zařízení odebírají.

PS: Nikdo nepoznal, že v dortu není cukr.