20 nejlepších směsí koření na grilovaný sýr

Napsala Jana, doba čtení: 2 minuty

Když přijde na lámání chleba, jste při grilování spíše masový nebo sýrový typ? Občas je fajn vyměnit maso za úžasný roztékající se grilovaný camembert, oštiepok, challoumi nebo klidně tofu. Na grilu chutnají božsky snad všechny sýry a dokonce i tofu může být dokonalost sama, když budete vědět, čím danou potravinu před grilováním dochutit.

Ta pravá směs koření na grilovaný sýr

Některé sýry mnohdy ani nepotřebují dochucovat a jsou skvělé tak jak jsou, ale bez koření to může být časem trošku nuda. Možná si děláte vlastní směs koření na grilovaný sýr, ale pokud žádnou vlastní tajnou recepturu, která se u vás dědí z generace na generacenemáte, tak nezoufejte. Máme pro vás skvěle vychucené směsi koření, které se náramně hodí právě na grilované sýry.

Řada koření Party mix

Jak jste si jistě všimli, čtyři poslední druhy koření nesou název „Party mix“. Všechny naše party mixy mají jedno společné, a tím je jejich vizuální stránka. Vypadají totiž naprosto skvostně a potěší nejen chuťové buňky, ale především pak oči. Na rozdíl od jiných směsí koření jsou party mixy hrubozrnnější, takže v nich krásně uvidíte například plátky papriky, česneku, kuličky hořčičného semínka a jiných druhů koření.

Takže taková směs nádherně vynikne nejen na tom grilovaném sýru, ale také na kostičkách sýru k vínu, jednohubkách, mase nebo klidně v pomazánkách.

Jak směsi koření na grilovaný sýr používat?

Aby koření na sýru hezky drželo, vždy je lepší přizvat si na pomoc trošku oleje. Buď tedy sýr olejem napřed potřete a pak jej kořením posypete, anebo si ze směsi koření a oleje vytvoříte marinádu, kterou budete sýry potírat. 

Úplně nejjednodušší práci budete mít ale s našimi tekutými marinádami. Ty totiž už obsahují řepkový olej a jemně mleté koření, které nádherně sýr obalí a dodá mu super barevný odstín. Marinády můžete i libovolně kombinovat s různými směsmi koření, díky nimž bude sýr zase trošku jiný.